Δωρεά Κοινωνικού Παντοπωλείου Δήμου Τεμπών

Το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Τεμπών έχει σαν στόχο την υποστήριξη οικογενειών και ατόμων που αντιμετωπίζουν οικονομικές δυσκολίες και που βρίσκονται στα όρια της φτώχειας και του κοινωνικού αποκλεισμού.

Σκοπός του Κοινωνικού Παντοπωλείου είναι η αντιμετώπιση και η  κάλυψη των αυξανόμενων αναγκών τους.  Στο πλαίσιο της συνεργασίας με την "κινητή μονάδα του Κ.Ε.Θ.Ε.Α",  προσφέρθηκε δωρεά στα εξής είδη: παιδικές τροφές και κρέμες- παιδικές πάνες (υποσέντονα) – είδη υγιεινής και καθαριότητας- χυμούς και μπισκότα.  Η προγραμματισμένη διανομή πραγματοποιήθηκε στις 25 Ιανουαρίου 2024 με την συνδρομή της υπηρεσίας "Βοήθεια στο Σπίτι".

Η Πρόεδρος του Κοινωνικού Παντοπωλείου κα  Καραπάνου Άννα ευχαριστεί θερμά την "κινητή μονάδα του Κ.Ε.Θ.Ε.Α" για την γενναιόδωρη υποστήριξη τους και ευελπιστεί η κοινωνική προσφορά τους να βρει και άλλους μιμητές!