All Stories

Έκθεση φωτογραφίας της ΟΙΚΙΠΑ με θέμα "Λίμνες και λιμνοθάλασσες"

Ο Δήμος Τεμπών ενημερώνει τους δημότες ότι η Οικολογική Κίνηση Πάτρας (ΟΙΚΙΠΑ) διοργανώνει έκθεση φωτογραφίας με θέμα "Λίμνες και λιμνοθάλασσες" στα Ψηλαλώνια στην Πάτρα κατά τη διάρκεια του εορτασμού της Πρωτομαγιάς.

Έκθεση φωτογραφίας της ΟΙΚΙΠΑ με θέμα "Λίμνες και λιμνοθάλασσες"

Ενημέρωση για εκταφές από τα δημοτικά κοιμητήρια

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Η Οικονομική Υπηρεσία του Δήμου Τεμπών ενημερώνει ότι επειδή έχουν εξαντληθεί οι διαθέσιμοι χώροι ταφής στα Κοιμητήρια του Δήμου, παρακαλούνται όσοι διατηρούν μνημεία προσφιλών προσώπων από το 2018 και παλαιότερα, να προχωρήσουν σε εκταφή το αργότερο μέχρι 26/3/2024.

Ενημέρωση για εκταφές από τα δημοτικά κοιμητήρια

Δωρεάν Rapid Tests στον Δήμο Τεμπών

Ο Δήμος Τεμπών ενημερώνει τους δημότες ότι την Τετάρτη 13-03-2024 από ώρα 09:00 π.μ. με 12:00 μ.μ. κλιμάκιο του ΕΟΔΥ θα βρίσκεται στο Περιφερειακό Ιατρείο Μακρυχωρίου και θα διενεργεί δωρεάν rapid tests σε όσους το επιθυμούν.

Δωρεάν Rapid Tests στον Δήμο Τεμπών

ΑΣΕΠ : Προκήρυξη 1Κ/2024

Από τον ΑΣΕΠ ανακοινώνεται ότι δημοσιεύθηκε η υπ' αριθ. 1Κ/2024 Προκήρυξη (ΦΕΚ 8/τ. ΑΣΕΠ/22-02-2024) και αφορά την πλήρωση με σειρά προτεραιότητας χιλίων διακοσίων δεκατριών (1.213) θέσεων μόνιμου προσωπικού Πανεπιστημιακής, Τεχνολογικής και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στη Δημοτική Αστυνομία, σύμφωνα με το άρθρο 28 του Ν. 4765/2021.

ΑΣΕΠ : Προκήρυξη 1Κ/2024

Προστασία των μελισσών από χημικούς ψεκασμούς

Ο Δήμος Τεμπών ενημερώνει ότι εκδόθηκε από την Περιφέρεια Θεσσαλίας δελτίο τύπου με θέμα την προστασία των μελισσών από χημικούς ψεκασμούς και τα μέτρα που πρέπει να ακολουθούν οι παραγωγοί τόσο στην περίοδο της ανθοφορίας όσο και καθ' όλη τη διάρκεια του έτους.

Προστασία των μελισσών από χημικούς ψεκασμούς

Προγραμματισμένη διακοπή ρεύματος σε χωριά του Δήμου Τεμπών την Κυριακή 3 Μαρτίου

Ο Δήμος Τεμπών ενημερώνει τους κατοίκους Νέσσωνα, Καλοχωρίου, Κυψελοχωρίου, Χειμαδίου, Όσσας, Συκουρίου, Πουρναρίου και Σπηλιάς ότι την Κυριακή 3 Μαρτίου ο ΔΕΔΔΗΕ θα πραγματοποιήσει διακοπές ηλεκτρικού ρεύματος από τις 8:00 το πρωί έως τις 12:00 το μεσημέρι.

Κλειστά τα ταμεία του Δήμου Τεμπών την Παρασκευή 01/03 και τη Δευτέρα 04/03

Ο Δήμος Τεμπών ενημερώνει ότι την Παρασκευή 1η Μαρτίου 2024 και τη Δευτέρα 4 Μαρτίου 2024 δεν θα εξυπηρετούνται πληρωμές για το Δήμο από τα ταμεία του Δήμου μας λόγω αναβάθμισης των προγραμμάτων.

Κλειστά τα ταμεία του Δήμου Τεμπών την Παρασκευή 01/03 και τη Δευτέρα 04/03

Daniel : Υποβολή χειρόγραφων αιτήσεων ζημίας για έγγειο κεφάλαιο

Το Τμήμα Αγροτικής Ανάπτυξης του Δήμου Τεμπών ενημερώνει ότι έχει ξεκινήσει η διαδικασία υποβολής αιτήσεων ζημιάς σε έγγειο κεφάλαιο όσων δεν είχαν δηλώσει έως 12 Ιανουαρίου.

Daniel : Υποβολή χειρόγραφων αιτήσεων ζημίας για έγγειο κεφάλαιο