Κοινωνικό Παντοπωλείο : Διανομή Φεβρουαρίου

Πληροφορίες : Τσικλητάρη Πανωραία

Κοιν. Λειτουργός

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 23-2-2024 η μηνιαία διανομή για τον Φεβρουάριο του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου Τεμπών. Στους ωφελούμενους του Κοινωνικού Παντοπωλείου διανέμονται πακέτα με κρέας μπιφτέκια ζυμαρικά όσπρια γαλακτοκομικά είδη βασικών αναγκών καθώς και είδη ατομικής υγιεινής. Στους ωφελούμενους που εξέφρασαν την επιθυμία, η διανομή έγινε κατ’ οίκον με οχήματα και προσωπικό του Βοήθεια στο Σπίτι.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε όλους τους τοπικούς επιχειρηματίες αλλά και τους απλούς ανώνυμους πολίτες καθώς με την ευγενική κοινωνική συνεισφορά τους συμβάλλουν σημαντικά στην υποστήριξη οικογενειών και ευπαθών ομάδων του Δήμου μας που αντιμετωπίζουν πλέον σοβαρότερα βιοποριστικά προβλήματα ανεργία αναπηρία.