Αποκριές στο Δήμο Τεμπών

Με τη συμμετοχή πλήθους κόσμου ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις της αποκριάς σε όλα τα χωριά του Δήμου Τεμπών το Σάββατο 16, την Κυριακή 17 και την Καθαρά Δευτέρα 18 Μαρτίου, συνδυάζοντας διασκέδαση και παράδοση μαζί.

Οι πλατείες των χωριών πλημμύρισαν από μουσική, χορό, τραγούδι σε καρναβαλικούς ρυθμούς: Λαϊκές ορχήστρες, Μουσική με DJ, ανιματέρ και φυσικά παραδοσιακή φασολάδα, με νηστίσιμα εδέσματα και λαγάνες για όλους τους επισκέπτες.

Ο Δήμαρχος Τεμπών Γιώργος Μανώλης, ο οποίος παρευρέθηκε στις εκδηλώσεις συνοδευόμενος από στελέχη της Δημοτικής Αρχής, έγινε κοινωνός της χαράς μικρών και μεγάλων, ενώ είχε την ευκαιρία να ανταλλάξει ευχές με όλους τους παρευρισκόμενους.

Οι αποκριάτικες εκδηλώσεις διοργανώθηκαν από την Αντιδημαρχία Κοινωνικής Προστασίας, Παιδείας, Αθλητισμού, Πολιτισμού & Τουρισμού με ευθύνη του αρμόδιου Αντιδημάρχου κ. Παναγιώτη Γκατζόγια.