Ενημέρωση για εκταφές από τα δημοτικά κοιμητήρια

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Η Οικονομική Υπηρεσία του Δήμου Τεμπών ενημερώνει ότι επειδή έχουν εξαντληθεί οι διαθέσιμοι χώροι ταφής στα Κοιμητήρια του Δήμου, παρακαλούνται όσοι διατηρούν μνημεία προσφιλών προσώπων από το 2018 και παλαιότερα, να προχωρήσουν σε εκταφή το αργότερο μέχρι 26/3/2024.

Μετά την παρέλευση της  παραπάνω προθεσμίας, όπως προβλέπεται από τον Κανονισμό λειτουργίας των Κοιμητηρίων του Δήμου, ο Δήμος θα προχωρήσει σε εκταφή καταλογίζοντας την σχετική δαπάνη εκταφής, αλλά και το τέλος διατήρησης τάφου (μετά το πέρας της πενταετίας), καθώς και το τέλος φύλαξης οστών στο χώρο του οστεοφυλάκιου, στους πλησιέστερους συγγενείς.

Πληροφορίες : κα Μ. Σαρμαντά, τηλ. 2495 350 416, email Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..

Ο ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

ΜΗΤΣΟΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ