Ο Δήμος Τεμπών ενημερώνει όλους τους δημότες ότι την Πέμπτη 14/1/2021 και ώρα 10:00 με 14:00 θα διεξαχθούν rapid tests δωρεάν σε όσους το επιθυμούν στον αύλιο χώρο του  Δημοτικού Σχολείου Πυργετού.

Οι πολίτες θα εξετάζονται δωρεάν, γρήγορα και με ασφάλεια, μέσα από το αυτοκίνητό τους, από ειδικό κλιμάκιο του ΕΟΔΥ, δηλώνοντας τα στοιχεία,το ΑΜΚΑ και το τηλέφωνό τους, και εφόσον είναι θετικοί θα ενημερώνονται από τον ΕΟΔΥ, ώστε να λάβουν τις κατάλληλες προφυλάξεις.

Ο Δήμαρχος Τεμπών κ. Γιώργος Μανώλης δήλωσε:

« Ο Δήμος Τεμών από την αρχή της πανδημίας μάχεται για την πρόληψη και τον περιορισμό του κινδύνου διασποράς του κορωνοϊού. Ευχαριστώ τον Περιφερειάρχη Θεσσαλίας Κώστα Αγοραστό  τον συντονιστή  της δράσης και  Πρόεδρο του Περιφερειακού Συμβουλίου Θεσσαλίας Βασίλη Πινακά και τις Κινητές Μονάδες ΚΟΜΥ του ΕΟΔΥγια την συνεργασία. Στόχος μας είναι ,  να δώσουμε τη δυνατότητα στους δημότες μας να κάνουν δωρεάν το rapid test για την δική τους ασφάλεια».