Ο Δήμος Τεμπών ανακοινώνει την ίδρυση Κέντρων Δημιουργικής Απασχόλησης (ΚΔΑΠ) τα οποία θα στεγαστούν στα δημοτικά σχολεία του Δήμου.

Τα κέντρα αυτά απευθύνονται σε μαθητές ηλικίας 5 έως 12 ετών και το ωράριο λειτουργίας τους είναι κατά τις απογευματινές ώρες, με δημιουργικές δραστηριότητες ενασχόλησης των παιδιών μετά στο σχολείο.

Παρακαλούνται, λοιπόν, οι γονείς των παιδιών της ηλικιακής αυτής κατηγορίας, εφόσον ενδιαφέρονται να εγγράψουν δωρεάν τα παιδιά τους στα ΚΔΑΠ του δήμου μας, να προβούν στην ηλεκτρονική αίτηση για την παροχή χρηματοδότησης (voucher), διαδικασία η οποία θα ξεκινήσει εντός των ημερών και θα υπάρξει ενημέρωση και πάλι από το Δήμο Τεμπών.

Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στην κ. Ζησοπούλου Κατερίνα, τηλ. Επικοινωνίας 24953 50408, 24953 50401.

Εκ μέρους της Δημοτικής Αρχής