Άναψε την μπουμπούνα και έδωσε την έναρξη του καρναβαλιού ο Δήμαρχος Τεμπών κ.Κώστας Κολλάτος την Κυριακή 10 Μαρτίου το βράδυ στη Δημοτική Κοινότητα Συκουρίου.

Σε δήλωση του ο Δήμαρχος Τεμπών κ. Κολλάτος  τόνισε μεταξύ άλλων : "Το καρναβάλι Συκουρίου είναι ένας θεσμός Πολιτισμού και δημιουργίας, το οποίο ο εξωραϊστικός Σύλλογος Συκουρίου, με την υποστήριξη του Δήμου Τεμπών, της Δημοτικής κοινότητας Συκουρίου, τοπικών φορέων, των μαθητών των σχολείων και εθελοντών, προσπαθεί κάθε χρόνο να ενισχυθεί και να εμπλουτίζει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο."

Τέλος, κάλεσε τον κόσμο να επισκεφθεί την Καθαρά Δευτέρα το μεσημέρι την Δημοτική Κοινότητα Συκουρίου και να παρακολουθήσει την μεγάλη παρέλαση αρμάτων και καρναβαλιστών που θα πραγματοποιηθεί στους κεντρικούς δρόμους του Συκουρίου.

mpoumpona1 2019

mpoumpouna2 2019