Σημαντική για τη συνέχιση του έργου του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου Τεμπών ήταν η προσφορά τροφίμων απο τα Σούπερ Μάρκετ αδερφών Σαμαρά Βασίλη & Γρηγόρη που διατηρούν κατάστημα στην τοπική κοινότητα Συκουρίου & στην παραλία του Δήμου Τεμπών Μεσάγγαλα -Καστρί Λουτρό.

Η παραλαβή τροφίμων πραγματοποιήθηκε απο τον πρόεδρο του κοινωνικού παντοπωλείου του Δήμου Τεμπών κ.Λάμπρο Ζάρρα απο το κατάστημα του Συκουρίου.

Σε δήλωση του ο κ.Ζάρρας ευχαρίστησε θερμά τους δύο συμπολίτες για την ανιδιοτελή προσφορά τους που απο την πρώτη στιγμή της ίδρυσης του κοινωνικού παντοπωλείου στάθηκαν δίπλα και στηρίζουν το θεσμό και το έργο του παντοπωλείου, επίσης εξέφρασε την επιθυμία όπως το παράδειγμά τους βρει και άλλους μιμητές.

koin pantop prosfora