Το ΚΕΠ Υγείας του Δήμου Τεμπών πραγματοποίησε επίσκεψη στο Δημοτικό Σχολείο του Μακρυχωρίου και στο Νηπιαγωγείο στα πλαίσια της δράσης του Δήμου για τη στοματική Υγιεινή των μαθητών,την Πέμπτη 24 Ιανουαρίου 2019.

Στα πλαίσια της δράσης οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να ακούσουν ενδιαφέρουσες πληροφορίες για τη φροντίδα των δοντιών τους από οδοντιάτρους του Οδοντιατρικού Συλλόγου Λάρισας.Οι μαθητές έδειξαν ιδιαίτερο ενθουσιασμό για τη δράση και συμμετείχαν ενεργά θέτοντας ερωτήσεις. Εκ μέρους του Δήμου παρευρέθηκε η δημοτική σύμβουλος κ.Τσιόπα Γεωργία,υπεύθυνη της δομής του ΚΕΠ Υγείας.

Θερμές ευχαριστίες στις οδοντιάτρους που πλαισίωσαν την εκδήλωση, την κ.Τσιόπα Γεωργία που συνέβαλε σε μεγάλο βαθμό στην οργάνωση της δράσης, καθώς και τους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές για την υποδοχή και το όμορφο κλίμα που δημιούργησαν.