Ανακοινώσεις

Διεξαγωγή δημοσκόπησης στο πλαίσιο εκπόνησης του Σχεδίου Φόρτισης Ηλεκτρικών Οχημάτων του Δήμου Τεμπών

Ο Δήμος Τεμπών, ακολουθώντας την εθνική προσπάθεια προώθησης "καθαρών" μορφών ενέργειας στις μετακινήσεις και τον περιορισμό των εκπομπών, προχωρά στην διαμόρφωση στρατηγικής για την αποτελεσματική τοποθέτηση υποδομών φόρτισης ηλεκτρικών οχημάτων.

Για να εξασφαλίσουμε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα, απευθυνόμαστε στους φορείς, τους κατοίκους και τους επισκέπτες του Δήμου μας και βασιζόμαστε στην ενεργή συμμετοχή στον σχεδιασμό με την συμπλήρωση της συγκεκριμένης έρευνας.

Το βασικό θέμα της δημοσκόπησης/διαβούλευσης είναι η αξιολόγηση των σεναρίων χωροθέτησης υποδομών φόρτισης ηλεκτρικών οχημάτων.

Οι απόψεις και οι προτιμήσεις σας αποτελούν σημαντικά στοιχεία που θα αξιοποιήσει ο Δήμος για να βελτιστοποιήσει το σχεδιασμό του στα παρακάτω πεδία:

• καλύτερη χωροθέτηση των σταθμών στην περιοχή του Δήμου
  • διασφάλιση της βιωσιμότητας των προτεινόμενων λύσεων
  • διαμόρφωση κινήτρων προώθησης των ηλεκτρικών οχημάτων

Μπορείτε να βρείτε την έρευνα στον σύνδεσμο: