All Stories

Νέα εφαρμογή με διαδραστικό κίνδυνο πυρκαγιάς στον Ελλαδικό χώρο

Η AGENSO ανακοινώνει τη λειτουργία της εφαρμογής firedanger.gr. Πρόκειται ένα διαδραστικό χάρτη εκτίμησης κινδύνου πυρκαγιάς για τον Ελλαδικό χώρο που είναι ελεύθερα προσβάσιμος στο www.firedanger.gr.

Νέα εφαρμογή με διαδραστικό κίνδυνο πυρκαγιάς στον Ελλαδικό χώρο

Διανομή Τροφίμων από το Πρόγραμμα ΤΕΒΑ - Αύγουστος 2022

Ο Δήμος Τεμπών ως εταίρος της Κοινωνικής Σύμπραξης της Περιφερειακής Ενότητας Λάρισας με ονομασία «ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ»,  συμμετέχει στο Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Επισιτιστικής & Βασικής Υλικής Συνδρομής για το Ταμείο Ευρωπαϊκής Βοήθειας για Απόρους (ΤΕΒΑ/FEAD), στα πλαίσια των Αποκεντρωμένων προμηθειών.

Ενημερώνει

Διανομή Τροφίμων από το Πρόγραμμα ΤΕΒΑ - Αύγουστος 2022

4ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Συγγραφής Στίχου

Η Ένωση Σεναριογράφων Ελλάδος λόγω της μεγάλης επιτυχίας που γνώρισαν ο 1ος, ο 2ος και ο 3ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Συγγραφής Στίχου, προκηρύσσει, πάντα σε συνεργασία με τον Θανάση Συλιβό, εκδότη του μουσικού περιοδικού «Μετρονόμος» και τον μουσικοσυνθέτη Γιώργο Αλτή, τον 4ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Συγγραφής Στίχου.

4ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Συγγραφής Στίχου

Δωρεάν Rapid Tests στο Δήμο Τεμπών

Ο Δήμος Τεμπών ενημερώνει τους δημότες ότι την Τετάρτη 03-08-2022 από ώρα 09:00 π.μ. με 12:00 μ.μ. κλιμάκιο του ΕΟΔΥ θα βρίσκεται στο Κ.Υ. Γόννων και την ίδια μέρα από ώρα 12:30 μ.μ. με 14:00 μ.μ. θα βρίσκεται στην Κοινότητα Ραψάνης και θα διενεργεί δωρεάν rapid tests σε όσους το επιθυμούν.

Γίνε και εσύ Εθελοντής!

Αγαπητές Συνδημότισσες, Αγαπητοί Συνδημότες,

Το τελευταίο διάστημα οι πρωτόγνωρες καταστάσεις που βιώσαμε (πανδημία, σεισμοί, πυρκαγιές) μας δίδαξαν πως μόνο μέσα από την ανιδιοτελή προσφορά και αγάπη όλων μας για τον συνάνθρωπο, το περιβάλλον, τα ζώα μπορούμε να αντιμετωπίσουμε και να ξεπεράσουμε την όποια δυσκολία και να βγούμε πιο δυνατοί ως Άνθρωποι, ως Κοινωνία.

Γίνε και εσύ Εθελοντής!

Δήμος Τεμπών-Διεύθυνση Πολιτικής Προστασίας: Έκτακτο Δελτίο Επικίνδυνων Καιρικών Φαινομένων για καύσωνα

Από τον Δήμο Τεμπών - Διεύθυνση Πολιτικής Προστασίας ανακοινώνεται ότι έχει εκδοθεί Έκτακτο Δελτίο Επικίνδυνων Καιρικών Φαινομένων της ΕΜΥ/ΕΜΚ  που ισχύει από Τρίτη (27-7-2021). Συγκεκριμένα:

Διαγωνισμός της ΕΣΕ με τίτλο: "ΤΟΠΟΛΑΤΡΕΙΑ : Μια ιστορία αγάπης για τον τόπο μου"

ΤΟΠΟΛΑΤΡΕΙΑ

Μια ιστορία αγάπης για τον τόπο μου

Εάν πιστεύετε ότι μπορείτε με τρεις φωτογραφίες, ακόμα και του κινητού σας, να πείσετε μια επιτροπή δημιουργών ότι η δική σας αγάπη προβάλλει πειστικότερα, καλλίτερα και εντυπωσιακότερα τον τόπο σας τότε έχετε πολλές πιθανότητες να είσθε εκείνος ή εκείνη που θα κληθεί να δημιουργήσει, δηλαδή να γράψει το πλήρες σενάριο και να σκηνοθετήσει ένα promo (διαφημιστικό 3΄λεπτης διάρκειας) σε παραγωγή της Ένωσης Σεναριογράφων Ελλάδος, με τίτλο ΤΟΠΟΛΑΤΡΕΙΑ ώστε να αναδειχθεί η ιδιαιτερότητα του τόπου και η μεγάλη αγάπη για αυτόν.

Δωρεάν Rapid Tests στο Δήμο Τεμπών

Ο Δήμος Τεμπών ενημερώνει τους δημότες ότι την Τετάρτη 20-07-2022 από ώρα 09:00 π.μ. με 12:00 μ.μ. κλιμάκιο του ΕΟΔΥ θα βρίσκεται στο Κ.Υ. Γόννων και την ίδια μέρα από ώρα 12:30 μ.μ. με 14:30 μ.μ. θα βρίσκεται στο Περιφερειακό Ιατρείο Αμπελακίων και θα διενεργεί δωρεάν rapid tests σε όσους το επιθυμούν.